Yedi Başak Derneği İhtiyaç Sahiplerini Yalnız Bırakmıyor

22-05-2019
شارك:
...

Yedi Başak İnsanı Yardım Derneği, hayırsever insanlarla mazlumlar arasında iyilik köprüsü olmaya devam ediyor. 3 Kıta’da 15 ülkede insani yardım çalışmaları yürüten dernek, Doğu ve Güneydoğu illerinde de ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmıyor.

Yedi Başak Derneği, temsilciliklerinin bulunduğu Adana Diyarbakır, Siirt, Batman, Mardin, Şanlıurfa gibi illerde de çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Saha çalışmalarında önceden tespiti yapılan ihtiyaç sahibi 2200 aileye gıda kolileri ve alışveriş kartları ulaştırıldı.

Ramazan ayı öncesinden bu yana ihtiyaç sahibi yüzlerce aileye gıda paketleri ve alışveriş kartları dağıtılırken, dernek gönüllüleri de boş durmuyor. İftar vakti şehrin işlek kavşaklarında evlerine yetişmeye çalışan sürücülere oruçlarını açmaları için su ve hurmadan oluşan iftarlık ikram eden Yedi Başak gönüllüleri, bu davranışları ile vatandaşların takdirini topluyor.

Ramazan'ı yaşat sloganı ile yola çıkan Yedi Başak Derneği, hayırseverlerin bağışları ile yurt dışında da kardeş iftar sofraları kuruyor. Filistin'den, Arakan'a, Kamerun'dan Çad'a, Yemen'den Nijer'e birçok ülkede kurulan kardeş iftar sofraları ile Ramazan'ın bereketi paylaşılırken su sıkıntısının had safhada olduğu bölgelerde su kuyusu açma çalışmaları da bir biri ardına devam ediyor. Yedi Başak Derneği, yardım çalışması yaptığı Afrika ülkelerinde yapmış olduğu insani yardımların yanı sıra yoksul halkın yaşamını idame ettirmesi için süt keçisi dağıtımı da gerçekleştiriyor.

Kaynak :Timetürk

<p>Yardım Kuruluşu<b> Yedi Başak İnsani Yardım Derneği </b>2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 7. maddesi uyarınca T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından verilen 14/09/2020 tarih ve 23280 sayılı Olur’ları ile Yardım Toplama iznine sahiptir. 2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 16. Maddesi gereğince T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü birimlerince denetlenmektedir.</p><p>5520 sayılı kurumlar vergisi kanununa göre derneğimiz kurumlar vergisi mükellefleri arasında yer almamaktadır. Online Bağış sayfamızdan yapmış olduğunuz bağışlardan vergi ve banka kesintisi alınmamaktadır. Yaptığınız bağışın tamamı derneğimize ulaşmaktadır.</p><div><br></div>