RAMAZAN

Bir Umuttur Ramazan

Ramazan, Müslümanlar için manevi bir coşku ve dayanışma zamanıdır. Yedi Başak İnsani Yardım Derneği olarak geçtiğimiz Ramazan'da, ülkemizdeki afetzedelere ve kriz bölgelerindeki ailelere destek olmak amacıyla bir dizi yardım kampanyası düzenledik. Zekât, fitre, gıda kolisi (kumanya) ve iftar bağışlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Ayrıca, bayramlık hediyelerimizle yetimlerin yüzlerini güldürdük. Bu Ramazan da sizin desteğinizle Türkiye genelinde ve gönül coğrafyamızda bulunan ihtiyaç sahiplerine ulaşmayı hedefliyoruz.

Manevi atmosferde iyiliği paylaşarak, kardeşliği ve bereketi yeryüzüne yaymayı sürdürmek için birlikte hareket ediyoruz. Fitre ( Fıtır Sadakası ) bağışlarınız, ihtiyaç sahiplerinin Ramazan boyunca sofra kurmalarına ve bayrama sevinçle girmelerine yardımcı oluyor. Özellikle ülkemizdeki deprem bölgeleri ve kriz bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine yönelik kumanya paketleriyle, sebze paketleriyle ailelerin bereketli iftar ve sahur sofralarına ulaşmasını sağlıyoruz.

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği olarak, "Bir Umuttur  Ramazan" sloganımızla hayırseverlerimizin desteğiyle bağışlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Zekat bağışlarınızı, Sadakalarınızı, Fitre- Fidye bağışlarınızı, Gıda kolisi dağıtımı, iftar yemeği organizasyonları, bayramlık kıyafet ve bayram harçlığı dağıtımları, Kuran-ı Kerim dağıtımları, ekmek, sebze ve su dağıtımları, Yetim çocuklara yönelik Bayramlık ve Bayram Harçlığı gibi çeşitli faaliyetlerle ihtiyaç sahiplerine umut ve yardım eli uzatıyoruz.

Süt keçisi bağışları, su kuyusu açılışları, adak, akika ve şükür kurbanları gibi hayır işlerine destek vererek, ihtiyaç sahiplerinin uzun vadeli ihtiyaçlarını da karşılamaya çalışıyoruz. Bu yardım faaliyetleri, ihtiyaç sahiplerine umut ve yardım eli uzatmanın yanı sıra, bağışçılarımız mazlumlar arasında köprü olmayı hedefliyoruz.

Bağışlarınızla birlikte, yurt içinde ve yurt dışında, özellikle deprem bölgeleri ve kriz bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için çalışıyoruz. Gazze, Kudüs, Suriye, Afganistan, Yemen, Bangladeş ve Afrika gibi bölgelerdeki iftar programları, gıda kumanya dağıtımları, sebze paketi dağıtımı, ekmek dağıtımı, İftariyelik hurma dağıtımı ve su dağıtımları gibi çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Filistin'in Gazze ve Kudüs bölgelerinde yaşanan savaşın getirdiği zorluklarla mücadele etmek için Yedi Başak İnsani Yardım Derneği olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Özellikle Gazze'de, savaşın etkisiyle yaşanan sıkıntıları hafifletmek ve ihtiyaç sahiplerine destek olmak için çeşitli yardım faaliyetlerini hayata geçiriyoruz.

Gazze'de gerçekleştirdiğimiz iftar programları, gıda kolisi dağıtımları, sebze paketleri ve su dağıtımları gibi çalışmalarla, bölgedeki insanların Ramazan ayını daha kolay ve huzurlu bir şekilde geçirmelerine katkı sağlıyoruz. Savaşın yıkıcı etkilerine rağmen, ihtiyaç sahiplerine umut ve yardım eli uzatmak için çaba sarf ediyoruz.

Ayrıca, Gazze'deki yetim ve ihtiyaç sahibi çocukları da unutmuyoruz. Onların bayram sevincine ortak olabilmeleri için bayramlık ve bayram harçlığı gibi yardımları ulaştırıyoruz. Bu sayede, çocukların bir nebze olsun mutlu olmalarını ve yaşadıkları zorluklara rağmen umutlarını korumalarını amaçlıyoruz.

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği olarak, Filistin'in Gazze ve Kudüs bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine destek olmak için çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürüyoruz. Siz de bu yardım faaliyetlerine katkı sağlamak ve Filistin'deki kardeşlerimize destek olmak isterseniz, bağışlarınızı bekliyoruz.

Ramazan boyunca gerçekleştirdiğimiz yardım faaliyetleriyle, ihtiyaç sahiplerine umut ve yardım eli uzatmanın yanı sıra, bağışçılarımıza da Ramazan ayının manevi ambiyansı ile mazlumlara umut ve mutluluk ulaştırıyoruz. Siz de bu manevi atmosfere katkıda bulunmak ve ihtiyaç sahiplerine destek olmak için bağışlarınızı bekliyoruz. Bağışlarınız için bize ulaşın ve iyilikte birlikte hareket edelim!

 Bağışlarınız İçin Tıklayınız!

...
Gönül Sofrası

Regaib gecesinde kuracağımız gönül sofrasına bağışta bulunarak siz de dualar alabilirsiniz.

...
Genel Bağış (Serbest)

Bugüne kadar birçok yardım projesi gerçekleştiren Yedi Başak İnsanı Yardım Derneği’ne serbest bağışta bulunarak ihtiyaç olan bölgelerde insani yardım projeleri uygulanmasına katkı sunabilirsiniz.

...
Sadaka

Allah’ın kulları arasında kardeşliği, birlik ve beraberliği arttıran sadakanızı derneğimize bağışlayarak acil yardıma ihtiyacı olan, yetim, fakir ailelere ulaştırabilirsiniz.

...
Kardeş Aile

Yardıma muhtaç ailelere kıyafet, eşya, gıda ya da eğitim gibi her türlü ihtiyaçlarını giderebilir, para yardımı yapabilirsiniz. 

...
Süt Keçisi

Yetim ailelere 3 adet Süt Keçisi bağışında bulunarak, geçim kaynağı oluşturabilirsiniz.

...
Gazze Acil Yardım

Gazze'de yaşayan mazlumlar için yürüttüğümüz acil yardım projelerimize dilediğiniz miktarda bağışlarınızla destek olabilirsiniz.

...
Gazze Çadır Yardımı

Gazze'de katliamdan dolayı yerlerinden edilen kardeşlerimiz başlarını sokacak bir yer arıyor. Soğuktan, yağmurdan korunmaya çalışan binlerce aile var. Desteklerinizle Gazze'ye çadır ulaştırıyoruz.
1 ÇADIR BEDELİ: 6.000 TL
Dilediğiniz miktarda bağışta bulunabilirsiniz.

...
Libya Acil Yardım

Dost ve Kardeş ülke Libya da yaşanan sel felaketinden etkilenen kardeşlerimize acil yardım ulaştırıyoruz.

...
Bebek Maması

Yetersiz beslenmeden dolayı ölümü bekleyen çocukların hayatta tutunmalarına yardımcı olabilirsiniz.

...
Briket Ev Projesi

Gelin hep birlikte yardım bekleyen savaş mağduru yüz binlerce mazlum insanların yaralarını sararak daha güzel bir gelecek sunalım.

...
Balıkçı Teknesi

Nijer'de yoksul ve yetim ailelere geçim kaynağı sağlamak için destek olabilirsiniz.

...
Camii-Mescit Destekleme

Kalıcı Eserler ile zor şartlar altında yaşayan insanların hayatına destek olabilirsiniz

...
Kuran Kursu

Kuran Kursu projesi ile elverişsiz şartlarda ilim öğrenen talebelerin, daha güzel ortamlarda okumalarına vesile olabilirsiniz.

...
Park

İdlip’te savaşın yetim bıraktığı çocukları için park inşaa ediyoruz. Dilediğiniz miktarda bağışta bulunabilirsiniz.

...
Katarakt Ameliyatı

Bağışlarınız ile 15 dakikalık bir ameliyat ile katarakt hastalarının karanlıklarına ışık olabilirsiniz.

...
Katarakt (Serbest)

Katarakt hastalarına dilediğiniz miktarda bağışta bulunarak karanlıklarına ışık olabilirsiniz.


...
Yetim Destekleme (Serbest)

Yetimlere dilediğiniz miktarda bağışta bulunarak tebessümlerine vesile olabilirisiniz.

...
Yetim Sosyal Etkinlik

Yetimlerin güzel vakit geçirmelerine destek olabilirsiniz.

...
Yetim Giydirme

Bir elbise hediye ederek ihtiyaç sahibi yetim ailelerin tebessümüne vesile olabilirsiniz.

...
Yetim Hamiliği (12 Ay)

Sizlerde yetim kardeşlerimizin 12 ay boyunca tüm ihtiyaçlarına destek olabilirsiniz.

...
Uganda Su Kuyusu

Uganda'da Su kuyusu açtırarak ihtiyacı olan insanların yaşam umutlarının yeşermesine vesile olabilirsiniz.

...
Bangladeş Su Kuyusu

Bangladeş'te Su kuyusu açtırarak ihtiyacı olan insanların yaşam umutlarının yeşermesine vesile olabilirsiniz.

...
Su Kuyusu (Genel)

Afrika ve Asya’da yaşayan insanları temiz suya kavuşturmak için sizde bir su kuyusunun maliyetini karşılayabilir ya da daha küçük yardımlarla ortak su kuyusu açılmasına destek olabilirsiniz.

...
Afganistan Su Kuyusu

Afganistan'da Su kuyusu açtırarak ihtiyacı olan insanların yaşam umutlarının yeşermesine vesile olabilirsiniz.

...
Çad Su Kuyusu

Çad'ta Su kuyusu açtırarak ihtiyacı olan insanların yaşam umutlarının yeşermesine vesile olabilirsiniz.

...
Somali Su Kuyusu

Somali'de Su kuyusu açtırarak ihtiyacı olan insanların yaşam umutlarının yeşermesine vesile olabilirsiniz.

...
Türkiye Kurban (Küçükbaş)

Adak,Akika ve şükür Kurbanlarınızla Türkiye'de ihtiyaç sahibi insanların yüzlerinde tebessüme vesile olabilirsiniz.

...
Yemen Kurban (Küçükbaş)

Adak,Akika ve şükür Kurbanlarınızla Yemen'de ihtiyaç sahibi insanların yüzlerinde tebessüme vesile olabilirsiniz.

...
Afganistan Kurban (Küçükbaş)

Kurban hisselerinizi Afganistan’daki ihtiyaç sahibi, mazlum insanlara ulaştırıyor, bayram sevinçlerine ortak oluyoruz.

...
Afrika Kurban (Küçükbaş)

Adak,Akika ve şükür Kurbanlarınızla Afrika'da ihtiyaç sahibi insanların yüzlerinde tebessüme vesile olabilirsiniz.

...
Suriye Kurban (Küçükbaş)

Adak,Akika ve şükür Kurbanlarınızla Suriye'de ihtiyaç sahibi insanların yüzlerinde tebessüme vesile olabilirsiniz.

...
Zekat

Derneğimize verdiğiniz zekat bağışlarınız yıl boyunca ülkemizde ve dünyanın farklı noktalarında, asgari geçim düzeyinin altında olanlara, ihtiyaç sahiplerine, kronik hastalar, mülteciler, afetzedeler, evsizler, yetim ve öksüzlere ulaştırılır.

...
Fitre

Dünyadaki kriz bölgelerinde ve ülkemizin geçtiği bu zor günlerde ihtiyaç sahibi ailelerin yaralarını sarmak için siz de Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen fitre miktarı 130 TL veya daha fazla miktarda bağış yapabilirsiniz.

...
Bayramlık Kıyafet

Çocuklarımızın heyecanla beklediği bayram günlerinde yetim ve ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının yüzlerinden gülücük eksik olmasın diye 750TL bağış ile bayram sevincine ortak olabilir, çocuklarımızın bayramlık kıyafet ihtiyacını karşılayabilirsiniz.

...
Gıda Kolisi

Gıda kolisi içerisinde bir ailenin bir aylık temel gıda ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri birçok ürünü barındırıyor. Ramazan ayına özel hazırladığımız  Gıda Kolileri ile ihtiyaç sahiplerinin sofralarına katkı sağlayabilirsiniz.

...
Fidye Bağışı

Bağışlarınızla ihtiyaç sahiplerinin yaralarını sarabilir, fidye bağışlarınızı ulaştırmak için 130 TL bağış yapabilirsiniz.

...
Ekmek Dağıtımı (1 Aile)

Bağışta bulunarak Bir ailenin ekmek ihtiyacını Karşılayabilirsiniz

...
Sebze ve Sahur Paketi

Sevdiklerimizle yapılan kalabalık sofraların tadını ihtiyaç sahiplerinin de yaşayabilmesi için sahur sofralarına bir tabakla sizlerde bağışlarınızla misafir olabilirsiniz.

...
Bayram Harçlığı

En güzel bayram bir çocuğun gözlerindeki mutluluğu görmektir. Derneğimize kayıtlı yüzlerce yetim çocuklarımız ve ihtiyaç sahibi ailelerin bayram sevincini yaşaması ve bayram gününde yalnız hissetmemesi için siz de 250 TL bayram harçlığı bağışında bulunabilirsiniz.

...
İftar Yemeği

Ramazan paylaşmanın en ihtiyaç duyulduğu aylardan birisi. Sevdiklerimizle yapılan kalabalık sofraların tadını ihtiyaç sahiplerinin de yaşayabilmesi için iftar sofralarına bir tabakla sizlerde bağışlarınızla misafir olabilirsiniz.

...
Kömür yardımı

Sizinle ihtiyaç sahipleri arasında bir köprü vazifesi oluyor, Ailelerin Isınma ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

...
Kışlık Bot Ve Mont

Eller de yürekler de üşümesin soğuk kış günlerinde kardeşlerimize sıcak iyiliklerinizi ulaştırıyoruz

...
Soba Yardımı

Tespiti yapılan minik yavrular için kışlık giyim ihtiyaçlarına destek olabilirsiniz.

SIK SORULAN SORULAR

Zekat

Zekat

Fitre - Fidye ( Fıtır Sadakası )

Gıda Kumanyası Paketi

Sebze Paketi Dağıtımı

Sebze Paketi Dağıtımı

İftariyelik Su ve Hurma Dağıtımı

Ekmek Dağıtımı

<p>Yardım Kuruluşu<b> Yedi Başak İnsani Yardım Derneği </b>2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 7. maddesi uyarınca T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından verilen 14/09/2020 tarih ve 23280 sayılı Olur’ları ile Yardım Toplama iznine sahiptir. 2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 16. Maddesi gereğince T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü birimlerince denetlenmektedir.</p><p>5520 sayılı kurumlar vergisi kanununa göre derneğimiz kurumlar vergisi mükellefleri arasında yer almamaktadır. Online Bağış sayfamızdan yapmış olduğunuz bağışlardan vergi ve banka kesintisi alınmamaktadır. Yaptığınız bağışın tamamı derneğimize ulaşmaktadır.</p><div><br></div>