YETİM

YEDİ BAŞAK İNSANİ YARDIM DERNEĞİ: " 1 YETİM 1 HAYAT "

Bir yetimin hamiliğini üstlenerek aylık ihtiyaçlarını karşılayabilir; yetimler için düzenlediğimiz sosyal etkinliklere destek olarak neşelenmelerine vesile olabilir; düzenli destek verdiğimiz yetimlerimize siz de giyim ve kırtasiye desteğinde bulunabilirsiniz.

Yeryüzünde resmi olmayan verilere göre 400 milyonun üzerinde yetim çocuk var. Bu çocukların çoğu doğal afetler, çatışmalar ve savaşlar sonucu İslam coğrafyalarında yetim kalmış. Onlar korumasız, sahipsiz ve tehlikelerle dolu bir hayat yaşıyor. Misyonerler, insan kaçakçıları ve organ mafyaları onları hedef alıyor.   

Dünya genelinde milyonlarca yetim, savaşlar, doğal afetler ve çeşitli nedenlerle ailelerini kaybeden savunmasız çocuklar, insanlık adına bir sorumluluk gerektiriyor. Yedi Başak İnsani Yardım Derneği olarak, yetimlere umut olmak ve onların hayatlarını iyileştirmek amacıyla başlattığımız projelerle çocuklara el uzatıyoruz. İslam coğrafyasındaki yetimlerin yanında durarak, onlara sahip çıkmayı ve kendi ayakları üzerinde duruncaya kadar destek olmayı hedefliyoruz.

Yetim Çocuklara Yardım Eli Uzatıyoruz

Sizlerin destekleriyle, ümmetin emaneti olan yetimlere sahip çıkıyor ve onları güvende tutmaya çalışıyoruz. Türkiye ve diğer ülkelerde binlerce yetim çocuğun bakımını üstleniyor ve onlara iyi bir gelecek sunmak için çalışıyoruz. ‘’Genel Yetim Bağışları’’ ve ‘’Yetim Hamiliği’’ projelerimizle yurtiçi ve yurtdışında ihtiyaç sahibi çocuklara yardım eli uzatıyoruz. 

YETİM HAMİLİĞİ YÜRÜTEBİLİRSİNİZ

Yetim hamiliği yapmak isteyenler, bir veya daha fazla yetim çocuğun aylık ihtiyaçlarını karşılamak için bağışta bulunuyor. Bu bağışlar nakdi veya ayni olarak yetim çocuklara ulaştırılıyor.

Bir veya daha fazla yetimin hamiliğini üstlenerek onların hayatını değiştirebilirsiniz. 

Banka hesap numaralarımıza “YETİM” açıklaması ile EFT-Havale yaparak yetim çocuklara destek olabilirsiniz. 

Yetim çocuklar için Kurban, zekât, fitre gibi ibadetlerinizi yerine getirebilirsiniz.

Yetim Sorunu ve İnsani Yardım:

Ailelerini kaybeden yetimler, birçok olumsuz etkene maruz kalabiliyorlar. İnsan kaçakçılığı, çocuk işçiliği ve kötü niyetli kuruluşlar gibi tehditlere karşı savunmasız hale geliyorlar. Yedi Başak İnsani Yardım Derneği olarak, bu sorunları en aza indirgemek ve yetimlerin ihtiyaçlarını karşılamak adına onlarca ülkede çeşitli projeler yürütüyoruz.

Yedi Başak'ın Yetim Projeleri:

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği olarak, yetimlere destek olmak ve onların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla birçok yöntemi benimsemekteyiz. Bu yöntemler arasında genel bağış kampanyaları, yetimhane inşaatları, eğitim, sağlık, gıda ve barınma gibi temel ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çeşitli projeler bulunmaktadır.

İslam'da Yetime Yardım:

İslam dininde yetime sahip çıkmanın önemi vurgulanmaktadır. Allah Resûlü (s.a.v), "Ben ve yetime kefil olan kimse cennette böyle (yan yana) olacağız." diyerek yetimlere sahip çıkmanın sevap olduğunu belirtmiştir. Yüce Allah'ın Kur'an-ı Kerim'de yetimlere dair ayetlerle bu sorumluluğu vurgulaması, İslam'ın yetimlere verdiği önemi göstermektedir.

Yetimlere Nasıl Yardım Edilir?

Yetimlere yardım etmek için birçok yöntem bulunmaktadır. Yedi Başak İnsani Yardım Derneği olarak, genel bağışlar, yetim sponsorluğu, yetim evlat edinme, gıda, giyim, sağlık ve eğitim yardımları gibi çeşitli kanallar aracılığıyla yardım topluyoruz. Bu yardımlar, yetimlerin temel ihtiyaçlarını karşılamak ve onlara umut olmak amacıyla kullanılmaktadır.

Yetim Yardım Projeleri:

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği'nin yetim yardım projeleri arasında sağlık, giyim, gıda, eğitim ve barınma yardımları bulunmaktadır. Yapılan bağışlar, yetimhane inşaatları, yetimlere yönelik uzun dönem destek çalışmaları ve kariyer desteği gibi alanlarda kullanılarak yetimlerin yaşamlarını iyileştirmeye yönelik çeşitli projelere destek olmaktadır.

Yetim Gıda Yardımı:


Yetimlerin en temel ihtiyaçlarından biri gıdadır. Yedi Başak İnsani Yardım Derneği olarak, özellikle kış aylarında yetimlerin ihtiyaç duyduğu gıdalara yönelik yardımlar düzenlemekteyiz. Bağışçılarımızın katkılarıyla hazırlanan gıda yardım paketleri, yetimlerin karınlarını doyurarak onlara sıcak bir yemek ve umut sunmaktadır.


Yetim Giyim Yardımı:


Gıdanın yanı sıra, yetim çocukların giyim ihtiyaçları da göz ardı edilmemektedir. Yapılan giyim yardımları, kış aylarında soğuğa karşı savunmasız kalmış yetim çocuklara mont, kazak, bot, pantolon, çorap gibi kışlık giysileri sağlayarak onların yaşamlarını kolaylaştırmaktadır.


Yetimhane Yardımı ve Eğitim:


Yedi Başak İnsani Yardım Derneği, yetimlerin barınma ve eğitim ihtiyaçlarına yönelik projeler gerçekleştirmektedir. Yetimhane inşaatları, yetimlere sıcak bir yuva ve güvenli bir ortam sağlamayı amaçlamaktadır. Ayrıca uzun dönem destek çalışmalarıyla yetimlerin eğitim hayatlarına katkıda bulunarak, geleceklerine umut olmaktayız.

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği olarak, dünya genelindeki yetimlere umut olmayı, onların yaşamlarını iyileştirmeyi ve onlara güvenli bir gelecek sunmayı hedefliyoruz. Bağışçılarımızın destekleriyle yürüttüğümüz projelerle, yetimlere el uzatmak ve onların yaşamlarına değer katmak için çalışmaya devam ediyoruz. Siz de bu iyilik seferberliğine katılarak, yetimlere umut olabilir ve Yedi Başak İnsani Yardım Derneği'nin projelerine destek sağlayabilirsiniz. Haydi, birlikte yetimlere umut olalım!

...
Gönül Sofrası

Regaib gecesinde kuracağımız gönül sofrasına bağışta bulunarak siz de dualar alabilirsiniz.

...
Genel Bağış (Serbest)

Bugüne kadar birçok yardım projesi gerçekleştiren Yedi Başak İnsanı Yardım Derneği’ne serbest bağışta bulunarak ihtiyaç olan bölgelerde insani yardım projeleri uygulanmasına katkı sunabilirsiniz.

...
Sadaka

Allah’ın kulları arasında kardeşliği, birlik ve beraberliği arttıran sadakanızı derneğimize bağışlayarak acil yardıma ihtiyacı olan, yetim, fakir ailelere ulaştırabilirsiniz.

...
Kardeş Aile

Yardıma muhtaç ailelere kıyafet, eşya, gıda ya da eğitim gibi her türlü ihtiyaçlarını giderebilir, para yardımı yapabilirsiniz. 

...
Süt Keçisi

Yetim ailelere 3 adet Süt Keçisi bağışında bulunarak, geçim kaynağı oluşturabilirsiniz.

...
Gazze Acil Yardım

Gazze'de yaşayan mazlumlar için yürüttüğümüz acil yardım projelerimize dilediğiniz miktarda bağışlarınızla destek olabilirsiniz.

...
Gazze Çadır Yardımı

Gazze'de katliamdan dolayı yerlerinden edilen kardeşlerimiz başlarını sokacak bir yer arıyor. Soğuktan, yağmurdan korunmaya çalışan binlerce aile var. Desteklerinizle Gazze'ye çadır ulaştırıyoruz.
1 ÇADIR BEDELİ: 6.000 TL
Dilediğiniz miktarda bağışta bulunabilirsiniz.

...
Gazze bebek maması

Gazzeli çocuklar açlığa yenik düşüyor. Desteklerinizle Gazzeli çocuklara Bebek maması ulaştırıyoruz.

...
Bebek Maması

Yetersiz beslenmeden dolayı ölümü bekleyen çocukların hayatta tutunmalarına yardımcı olabilirsiniz.

...
Briket Ev Projesi

Gelin hep birlikte yardım bekleyen savaş mağduru yüz binlerce mazlum insanların yaralarını sararak daha güzel bir gelecek sunalım.

...
Balıkçı Teknesi

Nijer'de yoksul ve yetim ailelere geçim kaynağı sağlamak için destek olabilirsiniz.

...
Camii-Mescit Destekleme

Kalıcı Eserler ile zor şartlar altında yaşayan insanların hayatına destek olabilirsiniz

...
Kuran Kursu

Kuran Kursu projesi ile elverişsiz şartlarda ilim öğrenen talebelerin, daha güzel ortamlarda okumalarına vesile olabilirsiniz.

...
Park

İdlip’te savaşın yetim bıraktığı çocukları için park inşaa ediyoruz. Dilediğiniz miktarda bağışta bulunabilirsiniz.

...
Katarakt Ameliyatı

Bağışlarınız ile 15 dakikalık bir ameliyat ile katarakt hastalarının karanlıklarına ışık olabilirsiniz.

...
Katarakt (Serbest)

Katarakt hastalarına dilediğiniz miktarda bağışta bulunarak karanlıklarına ışık olabilirsiniz.


...
Uganda Su Kuyusu

Uganda'da Su kuyusu açtırarak ihtiyacı olan insanların yaşam umutlarının yeşermesine vesile olabilirsiniz.

...
Bangladeş Su Kuyusu

Bangladeş'te Su kuyusu açtırarak ihtiyacı olan insanların yaşam umutlarının yeşermesine vesile olabilirsiniz.

...
Su Kuyusu (Genel)

Afrika ve Asya’da yaşayan insanları temiz suya kavuşturmak için sizde bir su kuyusunun maliyetini karşılayabilir ya da daha küçük yardımlarla ortak su kuyusu açılmasına destek olabilirsiniz.

...
Afganistan Su Kuyusu

Afganistan'da Su kuyusu açtırarak ihtiyacı olan insanların yaşam umutlarının yeşermesine vesile olabilirsiniz.

...
Çad Su Kuyusu

Çad'ta Su kuyusu açtırarak ihtiyacı olan insanların yaşam umutlarının yeşermesine vesile olabilirsiniz.

...
Yurtdışı Nafile Kurban Hisse 1.Bölge

Nafile Kurban bağışlarınızı Afrika'da ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Kurban bağışlarınızla onların bayram sevinçlerine ortak olabilirsiniz.

...
Yurtdışı Akika Kurban Hisse 1.Bölge

Akika Kurban bağışlarınızı Afrika'da ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Kurban bağışlarınızla onların bayram sevinçlerine ortak olabilirsiniz.

...
Yurtdışı Adak Kurban Hisse 2.Bölge

Adak Kurban bağışlarınızı Afganistan, Bangladeş ve Suriye'de ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Kurban bağışlarınızla onların bayram sevinçlerine ortak olabilirsiniz.

...
⁠Gazze Adak-Akika-Nafile Kurban Hisse

Adak-Akika-Nafile Kurban bağışlarınızı Gazze'de ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Kurban bağışlarınızla onların bayram sevinçlerine ortak olabilirsiniz.

Not: Niyetinizi açıklama kısmına yazınız.

...
Türkiye Ve Suriye Adak Kurban 3.Bölge

Akika Kurban bağışlarınızı Türkiye ve Suriye'de ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Kurban bağışlarınızla onların bayram sevinçlerine ortak olabilirsiniz.

...
Yurtdışı Akika Kurban Hisse 2.Bölge

Akika Kurban bağışlarınızı Afganistan, Bangladeş ve Suriye'de ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Kurban bağışlarınızla onların bayram sevinçlerine ortak olabilirsiniz.

...
Türkiye Ve Suriye Nafile Kurban 3.Bölge

Nafile Kurban bağışlarınızı Türkiye ve Suriye'de ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Kurban bağışlarınızla onların bayram sevinçlerine ortak olabilirsiniz.

...
Yurtdışı Nafile Kurban Hisse 2.Bölge

Nafile Kurban bağışlarınızı Afganistan, Bangladeş veSuriye'de ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Kurban bağışlarınızla onların bayram sevinçlerine ortak olabilirsiniz.

...
Yurtdışı Adak Kurban Hisse 1.Bölge

Adak Kurban bağışlarınızı Afrika'da ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Kurban bağışlarınızla onların bayram sevinçlerine ortak olabilirsiniz.

...
Türkiye Ve Suriye Akika Kurban 3.Bölge

Adak Kurban bağışlarınızı Türkiye ve Suriye'de ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Kurban bağışlarınızla onların bayram sevinçlerine ortak olabilirsiniz.

...
Yurtdışı Deve Vacip Kurban Hisse

Vacip Deve Kurban bağışlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Kurban bağışlarınızla onların bayram sevinçlerine ortak olabilirsiniz.Niyetinizi açıklama Kısmına Yazınız.

...
Yurtdışı Deve Adak-Akika-Nafile Kurban Hisse

Adak-Akika-Nafile Deve Kurban bağışlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Kurban bağışlarınızla onların bayram sevinçlerine ortak olabilirsiniz. Niyetinizi açıklama Kısmına Yazınız.

...
Yurtdışı Kurban (KÜÇÜKBAŞ)

Vacip-Adak-Akika-Nafile (küçükbaş) Kurban bağışlarınızı Afrika'da ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Kurban bağışlarınızla onların bayram sevinçlerine ortak olabilirsiniz. Niyetinizi açıklama Kısmına Yazınız.

...
Yurtdışı Vacip Kurban Hisse 1.Bölge

Vacip Kurban bağışlarınızı Afrika'da ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Kurban bağışlarınızla onların bayram sevinçlerine ortak olabilirsiniz.

...
Yurtdışı Vacip Kurban Hisse 2.Bölge

Vacip Kurban bağışlarınızı Afganistan, Bangladeş ve Suriye'de ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Kurban bağışlarınızla onların bayram sevinçlerine ortak olabilirsiniz.

...
⁠Suriye Vacip Kurban 3.Bölge

Vacip Kurban bağışlarınızı Suriye'de ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Kurban bağışlarınızla onların bayram sevinçlerine ortak olabilirsiniz.

...
Yurtiçi Vacip Kurban 3.Bölge

Vacip Kurban bağışlarınızı Suriye'de ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Kurban bağışlarınızla onların bayram sevinçlerine ortak olabilirsiniz.

...
⁠Gazze Vacip Kurban Hisse

Vacip Kurban bağışlarınızı Gazze'de ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Kurban bağışlarınızla onların bayram sevinçlerine ortak olabilirsiniz.

SIK SORULAN SORULAR

Yetim çocuğumuzun temel ihtiyaçları olan eğitim, sağlık, gıda ve giyim alanındaki gereksinimleri bir nebze de olsa karşılanıyor.

Bir yetim için aylık sponsorluk bedeli 250 liradır. Bir yetime desteğe başlandığında en az 1 sene boyunca bu desteğin devam etmesi talep ediyoruz. Ancak düzenli olarak bir yetimin bakımını üstlenmeyip yaptığı yardımların tüm yetim çalışmaları için kullanılmasını isteyen bağışçılarımız Yetim Yardım Havuzu’na imkânları ölçüsünde diledikleri miktarda bağışta bulunabilirler. Yetimler için bağışta bulunmak için tıklayınız.

Yetim Hamilik linkine tıklayarak formu doldurabilirsiniz. Başvuru formunu doldurduktan sonra ilk 250 liralık bağışınızı yatırarak bir yetime hamisi olabilirsiniz.

Bölgelerdeki dağıtım şartlarından dolayı gönderim pek mümkün olmuyor fakat derneğimiz  yetim destekleme havuzundan(fon) yetimler için belli dönemlerde toplu gönderim yapabiliyor. Dilerseniz yetim destekleme havuzuna bağış yapabilirsiniz.

Evet dilediğiniz zaman farklı ülke ve bölgeden yetim seçebilir veya sayısını artırabilirsiniz. Detaylı bilgi için 552 778 59 77 numaralı kurumsal hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği destek kapsamına aldığı yetim çocuk; Türkiye'de ve dünyada savaş, işgal, doğal afet, kronik yoksulluk, hastalık, kaza gibi sebeplerle babasını veya anne-babasını kaybetmiş olan, bir yakını yanında veya yetimhanede barınan çocuktur.

<p>Yardım Kuruluşu<b> Yedi Başak İnsani Yardım Derneği </b>2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 7. maddesi uyarınca T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından verilen 14/09/2020 tarih ve 23280 sayılı Olur’ları ile Yardım Toplama iznine sahiptir. 2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 16. Maddesi gereğince T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü birimlerince denetlenmektedir.</p><p>5520 sayılı kurumlar vergisi kanununa göre derneğimiz kurumlar vergisi mükellefleri arasında yer almamaktadır. Online Bağış sayfamızdan yapmış olduğunuz bağışlardan vergi ve banka kesintisi alınmamaktadır. Yaptığınız bağışın tamamı derneğimize ulaşmaktadır.</p><div><br></div>