Yedi Başak Afrika'da Süt Keçisi Projesi

09-01-2019
SHARE:
...

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği Afrika’da "Süt Keçisi Projesi" başlatarak Afrika’daki yetim ailelere kendi ayakları üzerinde durmalarına katkı sağlıyor.

Kimlik, ırk, dil, din ayırt etmeksizin yalnızca muhtaçlık ve mağduriyet gözetilerek yardımlarını sürdüren Yedi Başak İnsani Yardım Derneği Afrika ülkesi Çad’da başlattığı "Süt Keçisi Projesi" ile Afrika’daki yetim ailelere kendi ayakları üzerinde durmalarını öğretiyor.

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği sürdürülebilir yardım projeleriyle yardıma muhtaç kimselere yapılan yardımları devamlı kılmak ve bu yardımlarla sonraki hayatlarını inşa edebilmelerine katkı sağlıyor. Sürdürülebilir projeler, insanların gıda ve besin ihtiyaçlarını gidermeleri için tarım ve hayvancılığı önceliyor.

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği, Afrika Kıtasının sahip olduğu tarım ve hayvancılık potansiyelini kullanarak yoksulluk ve açlık ihtiyaçlarını azaltmayı planlıyor.

<p>Yardım Kuruluşu<b> Yedi Başak İnsani Yardım Derneği </b>2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 7. maddesi uyarınca T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından verilen 14/09/2020 tarih ve 23280 sayılı Olur’ları ile Yardım Toplama iznine sahiptir. 2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 16. Maddesi gereğince T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü birimlerince denetlenmektedir.</p><p>5520 sayılı kurumlar vergisi kanununa göre derneğimiz kurumlar vergisi mükellefleri arasında yer almamaktadır. Online Bağış sayfamızdan yapmış olduğunuz bağışlardan vergi ve banka kesintisi alınmamaktadır. Yaptığınız bağışın tamamı derneğimize ulaşmaktadır.</p><div><br></div>