...
25.11.2023 Basında Biz
Yedi Başak İnsani Yardım Derneği’nden Gazze’ye acil yardım

Gazze'de yaşanan insanlık dramına duyarsız kalmayan Yedi Başak İnsani Yardım Derneği, İsrail’in katliamlarına maruz kalan Filistinli mazlumlar için, acil yardım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

...
30.01.2024 Basında Biz
Gazze halkı için Yedi Başak’tan çadır kampanyası

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği İsrail’in Gazze’deki saldırıları sonucu evlerinden olan insanlar için acil bir şekilde ulaştırılması için ’Çadır Kampanyası’ başlattı.

...
14.11.2022 Basında Biz
Yedi başak'a 'kamu yararına çalışan dernek' statüsü verildi

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile 'Kamu Yararına Çalışan Dernek' statüsü kazandı.

...
17.02.2023 Basında Biz
Yedi Başak Derneği'nin yardım seferberliği sürüyor

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği "asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgede yaraları sarmak için insani yardım çalışmalarına devam ediyor.

...
24.06.2021 Basında Biz
Yedi Başak'tan Nijer vatandaşlarına 10 balıkçı teknesi!

Nijer'e giderek, ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda kolisi, adak kurban dağıtımı, su kuyusu açılışı, külliye temel atma ve balıkçı teknesi desteği gibi yardımlarda bulunan Yedi Başak İnsani Yardım Derneği, sürdürülebilir kalkınma projeleri ile bölge halkına desteklerini sürdürüyor.

...
29.05.2023 Basında Biz
Yedi Başak 2023 Kurban kampanyasını duyurdu

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği, 2023 yılında gerçekleştireceği kurban bağışı kampanyasının detaylarını duyurdu. “Kurbanım Kardeşliğe” sloganı ile kampanyasını duyuran dernek yurt dışı kurban bağışı hisse bedeli 1.900 TL, yurt içi kurban bağışı bedeli ise 5.000 TL olarak belirledi.

...
05.05.2023 Basında Biz
Yedi Başak İnsani Yardım Derneği yardım toplama iznini aldı

Yedi Başak İnsani Yardım Derneğinin Gaziantep Valiliğine yaptığı sms yolu ile yardım toplama başvurusu kabul edildi.Yedi Başak İnsani Yardım Derneğinin, mazlum Yemen halkı yararına yardım toplamak için yaptığı başvuru Gaziantep Valiliğince kabul edildi.

...
22.11.2023 Basında Biz
Yedi Başak Derneği'nden "Toplumda Kadın Olmak" konulu seminer

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği Kadın Kolları, "Toplumda Kadın Olmak" konulu seminer düzenledi.

...
10.10.2023 Acil Yardım
Afganistan’da ihtiyaç sahiplerine gıda desteği

Afganistan'da sağlık hizmetlerine ve gıda ürünlerine erişimde zorluk çeken milyonlarca insan var. Biz, Yedi Başak olarak, Afganistan'daki ihtiyaç sahiplerine yardım etmek için çabalarımızı sürdürüyoruz.

...
05.09.2023 Yemen
Yedi Başak olarak muhtaç Yemen halkına gıda desteğimiz sürüyor

Bağışladığınız iyilikleri açlıkla mücadele eden Yemenlilere ulaştırıyoruz.
Yemen’de Gıda Krizi
Daha Vahim Seviyeye Ulaştı…

<p>Yardım Kuruluşu<b> Yedi Başak İnsani Yardım Derneği </b>2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 7. maddesi uyarınca T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından verilen 14/09/2020 tarih ve 23280 sayılı Olur’ları ile Yardım Toplama iznine sahiptir. 2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 16. Maddesi gereğince T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü birimlerince denetlenmektedir.</p><p>5520 sayılı kurumlar vergisi kanununa göre derneğimiz kurumlar vergisi mükellefleri arasında yer almamaktadır. Online Bağış sayfamızdan yapmış olduğunuz bağışlardan vergi ve banka kesintisi alınmamaktadır. Yaptığınız bağışın tamamı derneğimize ulaşmaktadır.</p><div><br></div>