ACİL YARDIM

Gazze Filistin Acil Yardımı: İnsanlık İçin Bir Çağrı

Gazze'de yaşanan insanlık dramı karşısında acil yardım çağrısı yapılıyor. Binlerce masum sivilin hayatını kaybettiği, çocukların, kadınların yaralandığı bu felakette, yardım elinizi uzatmak için şimdi harekete geçme zamanı.

Gazze, uzun süredir ambargo ve abluka altında, bu da 2 milyondan fazla insanın temel ihtiyaçlarına ulaşmasını zorlaştırıyor. Su, gıda, elektrik, ilaç ve tıbbi yardıma olan acil ihtiyaç, bölgedeki insanları çaresiz bir durumda bırakıyor.

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği, Gazze'deki zorlu koşullara rağmen sınırlı imkanlarla yardım çalışmalarını sürdürüyor. Ancak, daha fazla yardıma ihtiyaç duyuluyor. Hastanelerin, okulların ve yaşam alanlarının bombalanması, sivillerin zarar görmesine neden oluyor ve temel ihtiyaçlar gün geçtikçe artıyor.

İsrail tarafından Gazze'ye uygulanan abluka, zaten kısıtlı olan elektrik ve internet erişimini daha da sınırlayarak insanların temel ihtiyaçlara ulaşmasını engelliyor. Bu acil durumda, Gazze'ye insani yardım ulaştırma çabalarımızı şu şekilde sürdürüyoruz:

1. Gazze İçindeki Kaynaklarla Yardım: Gazze içindeki kaynakları kullanarak, insani yardımları kardeşlerimize hızlı bir şekilde ulaştırıyoruz. Bu, acil müdahale gerektiren durumlarda hayati bir kaynaktır.

2. Türkiye'den Yardım Gemileri ve Uçakları ile Gönderme: İçişleri Bakanlığı ve AFAD koordinasyonunda Türkiye'den gönderilecek yardım gemileri ve uçaklar için hazırlıklar yapıyoruz. Her an, yardımları Gazze'ye göndermeye hazır bekletiyoruz.

3. Mısır Üzerinden Yardım Temini: Mısır üzerinden yardım malzemelerini temin ederek, Mısır Kızılayı aracılığıyla Gazze'ye ulaştırma çabalarını sürdürüyoruz.

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği olarak, bağışlarınızın Gazze'deki kardeşlerimize ulaşması için özenle çalışıyor ve her aşamada şeffaf ve hesap verebilir olmayı  önemsiyoruz.

Nasıl Bağışta Bulunabilirsiniz?

 • Tüm GSM operatörleri üzerinden "ACİL" yazıp 3157'ye SMS göndererek 15₺ bağışta bulunabilirsiniz.
 • Banka yoluyla bağış yapmak için aşağıdaki hesap numaralarını kullanabilirsiniz:
  • Türk Lirası Hesabı
   • Hesap Adı: Yedi Başak İnsani Yardım Derneği
   • Swift No: ZKBATRIS
   • Hesap No: 159591-01
   • IBAN No: TR14 0020 9000 0015 9591 0000 01
  • USD Hesabı
   • Hesap No: 159591-02
   • IBAN No: TR84 0020 9000 0015 9591 0000 02
  • EURO Hesabı
   • Hesap No: 159591-03
   • IBAN No: TR57 0020 9000 0015 9591 0000 03

Gazze'yi Yaşat, Gazze’ye Umut Ol!, Gazze’yi Koru!

Gazzelilerin acil yardımına, barınma, hazır gıda, hijyen ve tıbbi malzemeye olan ihtiyaçları her geçen gün artıyor. Yedi Başak İnsani Yardım Derneği, Filistin Kızılayı ve Mısır Kızılayı ile iş birliği içinde sahadaki yardım ekipleriyle çalışmalarını sürdürüyor.

Bu zorlu dönemde dayanışma içinde olmak, Gazze'nin yaralarını birlikte sarabilmek adına siz de destek olun. Gelin, bombardıman altındaki Gazze'de ihtiyaç sahiplerine yardımcı olalım. Unutmayalım ki, yaşanan insanlık dramına karşı gösterdiğimiz yardım eli, bir umut ışığı olabilir.

Son Saldırılar ve Acil Yardım İhtiyacı

İsrail ordusu Gazze'ye yönelik tekrar bombardıman başlattı. Birçok ülke bu saldırıları görmezden gelirken, Gazze'deki yaşam alanları, mülteci kampları, hastaneler ve sivil halk hedef alınmaya devam ediyor. 7 Ekim'den bu yana 11 binden fazla insan hayatını kaybetti, binlerce ev yıkıldı ve 1.5 milyondan fazla kişi yaşadığı yerleri terk etmek zorunda kaldı.

Gazze, zaten abluka altında tutulan bir açık hava hapishanesi konumunda. Şehirde temel ihtiyaçlar karşılanamıyor, hastaneler çalışamıyor ve milyonlarca insan elektrik ve internet bağlantısından mahrum bırakılıyor. 

Gazze'yi Yaşat, Gazze’ye Umut Ol!, Gazze’yi Koru!

Gazzelilerin acil yardımına, barınma, hazır gıda, hijyen ve tıbbi malzemeye olan ihtiyaçları her geçen gün artıyor. Yedi Başak İnsani Yardım Derneği, Filistin Kızılayı ve Mısır Kızılayı ile iş birliği içinde sahadaki yardım ekipleriyle çalışmalarını sürdürüyor.

Bu zorlu dönemde dayanışma içinde olmak, Gazze'nin yaralarını birlikte sarabilmek adına siz de destek olun. Gelin, bombardıman altındaki Gazze'de ihtiyaç sahiplerine yardımcı olalım. Unutmayalım ki, yaşanan insanlık dramına karşı gösterdiğimiz yardım eli, bir umut ışığı olabilir.


Filistin, Gazze Acil Yardımlarıyla İyiliğe Yolculuk

Ateşkesin ardından, İsrail'in tekrar başlattığı saldırılar, masum kadınları, çocukları ve yaşlıları hedef alıyor. Bombardımanlar sürerken, Gazze'de yaşayan insanlar acil yardım bekliyor. Bu kritik dönemde, Filistin'e umut olmak için bir araya gelme zamanı geldi.Gazze'de Yaşanan İnsanlık Dramı

İsrail ordusunun, Filistin topraklarına yönelik saldırıları, masum sivillerin yaşamını derinden etkiliyor. Kadınlar, çocuklar ve yaşlılar, güvenli bir yaşam hakkından mahrum bırakılarak, bombalar altında hayat mücadelesi veriyor. Ateşkesin sona ermesiyle birlikte artan saldırılar, bölgedeki acil yardım ihtiyacını daha da önemli hale getiriyor.

Son Saldırılar ve Acil Yardım İhtiyacı

İsrail ordusu Gazze'ye yönelik tekrar bombardıman başlattı. Birçok ülke bu saldırıları görmezden gelirken, Gazze'deki yaşam alanları, mülteci kampları, hastaneler ve sivil halk hedef alınmaya devam ediyor. 7 Ekim'den bu yana 11 binden fazla insan hayatını kaybetti, binlerce ev yıkıldı ve 1.5 milyondan fazla kişi yaşadığı yerleri terk etmek zorunda kaldı.

Gazze, zaten abluka altında tutulan bir açık hava hapishanesi konumunda. Şehirde temel ihtiyaçlar karşılanamıyor, hastaneler çalışamıyor ve milyonlarca insan elektrik ve internet bağlantısından mahrum bırakılıyor.

Gazze'ye Ulaşan Yardım Elleri

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği olarak Gazze için seferber oluyoruz! İyilik Gemisi, acil yardım malzemeleriyle yola çıkıyor ve Mersin Limanı'nda yükleniyor. Filistinli kardeşlerimize umut olmak için bu görevde yer alıyoruz. Şimdi, kardeşlerimizin yarasına merhem olma vakti. Dayanışma vakti geldi!

Gelin, birlikte Gazzeli kardeşlerimizin yanında olalım. Gazze'yi yaşatalım, umut olalım, koruyalım! İsrail'in uyguladığı zulme karşı bir ses olmak, insani yardım elini uzatmak için şimdi harekete geçme zamanı.

Gazze Filistin Acil Yardımına Destek Olun, İnsanlık İçin Bir Umudu Paylaşın!


FİLİSTİN'E DESTEK İÇİN TIKLAYINIZ


Sizleri de Gazze'deki mağdurlara yardım etmeye ve bağışlarınızla destek olmaya davet ediyoruz.

...
Kışlık Kıyafet

Geleceğin mirası çocuklarımız hep gülsün, soğuk havalarda sıcacık bir monta sahip olabilsin diye onlara destek olmak için siz de bağış yapmak ister misiniz?

...
Kışlık Kömür

Her kış ayında derneğimize müracaat eden ve bizim tespit ettiğimiz yardıma muhtaç vatandaşlarımızın kış boyunca ücretsiz kışlık kömür ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

...
Yemek İkramı

 Zekatınızla yetim çocuklara, ihtiyaç sahiplerine, medreselerde eğitim gören öğrencilerimize yemek ikramında bulunabilirsiniz.

...
Genel Bağış (Serbest)

Bugüne kadar birçok yardım projesi gerçekleştiren Yedi Başak İnsanı Yardım Derneği’ne serbest bağışta bulunarak ihtiyaç olan bölgelerde insani yardım projeleri uygulanmasına katkı sunabilirsiniz.

...
Sadaka

Allah’ın kulları arasında kardeşliği, birlik ve beraberliği arttıran sadakanızı derneğimize bağışlayarak acil yardıma ihtiyacı olan, yetim, fakir ailelere ulaştırabilirsiniz.

...
Kardeş Aile

Yardıma muhtaç ailelere kıyafet, eşya, gıda ya da eğitim gibi her türlü ihtiyaçlarını giderebilir, para yardımı yapabilirsiniz. 

...
Türkiye Deprem Yardım Kampanyası

Deprem bölgesinde bulunan kardeşlerimizin ihtiyaçlarını karşılamak adına Acil Yardım Kampanyası başlatmış bulunmaktayız. Siz de bağışta bulunarak bölgeye yardımlarınızı ulaştırabilirsiniz.

...
Depremzede Çocuklarımıza Oyuncak Kampanyası

Depremzede çocuklarımızın yüzünü biraz da olsun güldürebilmek için oyuncak dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Siz de bütçenize uygun miktarda bağışta bulunarak kampanyamıza destek verebilirsiniz.

...
Libya Acil Yardım

Dost ve Kardeş ülke Libya da yaşanan sel felaketinden etkilenen kardeşlerimize acil yardım ulaştırıyoruz.

...
GAZZE ACİL YARDIM

Gazze'de yaşayan mazlumlar için yürüttüğümüz acil yardım projelerimize dilediğiniz miktarda bağışlarınızla destek olabilirsiniz.

...
Bebek Maması

Yetersiz beslenmeden dolayı ölümü bekleyen çocukların hayatta tutunmalarına yardımcı olabilirsiniz.

...
Briket Ev Projesi

Gelin hep birlikte yardım bekleyen savaş mağduru yüz binlerce mazlum insanların yaralarını sararak daha güzel bir gelecek sunalım.

...
Balıkçı Teknesi

Nijer'de yoksul ve yetim ailelere geçim kaynağı sağlamak için destek olabilirsiniz.

...
Camii-Mescit Destekleme

Kalıcı Eserler ile zor şartlar altında yaşayan insanların hayatına destek olabilirsiniz

...
Kuran Kursu

Kuran Kursu projesi ile elverişsiz şartlarda ilim öğrenen talebelerin, daha güzel ortamlarda okumalarına vesile olabilirsiniz.

...
Park

İdlip’te savaşın yetim bıraktığı çocukları için park inşaa ediyoruz. Dilediğiniz miktarda bağışta bulunabilirsiniz.

KATARAKT

...
Sünnet (Serbest)

Afrika ve Asya'da sünnet olmayı bekleyen çocuklara dilediğiniz miktarda bağışta bulunabilirisiniz.

...
Sünnet Ameliyatı

Afrika ve Asya'da sünnet olmayı bekleyen çocukların sağlıklı bir yaşam sürmelerine vesile olabilirsiniz.

...
Katarakt Ameliyatı

Bağışlarınız ile 15 dakikalık bir ameliyat ile katarakt hastalarının karanlıklarına ışık olabilirsiniz.

...
Katarakt (Serbest)

Katarakt hastalarına dilediğiniz miktarda bağışta bulunarak karanlıklarına ışık olabilirsiniz....
Yetim Destekleme (Serbest)

Yetimlere dilediğiniz miktarda bağışta bulunarak tebessümlerine vesile olabilirisiniz.

...
Yetim Sosyal Etkinlik

Yetimlerin güzel vakit geçirmelerine destek olabilirsiniz.

...
Yetim Giydirme

Bir elbise hediye ederek ihtiyaç sahibi yetim ailelerin tebessümüne vesile olabilirsiniz.

...
Yetim Hamiliği (12 Ay)

Sizlerde yetim kardeşlerimizin 12 ay boyunca tüm ihtiyaçlarına destek olabilirsiniz.

...
Uganda Su Kuyusu

Uganda'da Su kuyusu açtırarak ihtiyacı olan insanların yaşam umutlarının yeşermesine vesile olabilirsiniz.

...
Bangladeş Su Kuyusu

Bangladeş'te Su kuyusu açtırarak ihtiyacı olan insanların yaşam umutlarının yeşermesine vesile olabilirsiniz.

...
Su Kuyusu (Genel)

Afrika ve Asya’da yaşayan insanları temiz suya kavuşturmak için sizde bir su kuyusunun maliyetini karşılayabilir ya da daha küçük yardımlarla ortak su kuyusu açılmasına destek olabilirsiniz.

...
Afganistan Su Kuyusu

Afganistan'da Su kuyusu açtırarak ihtiyacı olan insanların yaşam umutlarının yeşermesine vesile olabilirsiniz.

...
Çad Su Kuyusu

Çad'ta Su kuyusu açtırarak ihtiyacı olan insanların yaşam umutlarının yeşermesine vesile olabilirsiniz.

...
Somali Su Kuyusu

Somali'de Su kuyusu açtırarak ihtiyacı olan insanların yaşam umutlarının yeşermesine vesile olabilirsiniz.

...
Zekat

Derneğimize verdiğiniz zekat bağışlarınız yıl boyunca ülkemizde ve dünyanın farklı noktalarında, asgari geçim düzeyinin altında olanlara, ihtiyaç sahiplerine, kronik hastalar, mülteciler, afetzedeler, evsizler, yetim ve öksüzlere ulaştırılır.

...
Fitre

Ülkemizin geçtiği bu zor günlerde ihtiyaç sahibi ailelerin yaralarını sarmak için siz de Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen fitre miktarı 70 TL veya daha fazla miktarda bağış yapabilirsiniz.

<p>Yardım Kuruluşu<b> Yedi Başak İnsani Yardım Derneği </b>2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 7. maddesi uyarınca T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından verilen 14/09/2020 tarih ve 23280 sayılı Olur’ları ile Yardım Toplama iznine sahiptir. 2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 16. Maddesi gereğince T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü birimlerince denetlenmektedir.</p><p>5520 sayılı kurumlar vergisi kanununa göre derneğimiz kurumlar vergisi mükellefleri arasında yer almamaktadır. Online Bağış sayfamızdan yapmış olduğunuz bağışlardan vergi ve banka kesintisi alınmamaktadır. Yaptığınız bağışın tamamı derneğimize ulaşmaktadır.</p><div><br></div>