Gönüllü Ol

SIKÇA SORULAN SORULAR

Genç Yedi Başak gönüllü formunu doldurabilir ve sizinle irtibata geçmemizi sağlayabilirsiniz. Yedi Başak dernek merkezimize veya temsilciliklerimize gelip bizzat tanışabilir, faaliyetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz. Detaylı bilgi için 553 886 7777 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Üniversitelerdeki gönüllü ekiplerimiz eğitici çalışmalar, sosyal-kültürel faaliyetler ve sosyal sorumluluk projeleri üretme gibi birçok etkinlik yapıyor. Genç Yedi Başak olarak organize ettiğimiz kamplarda eğitim ve sosyal-sportif faaliyetler gerçekleştirilmektedir.

Lise ve üniversite öğrencileriyle çalışmalar yapılmaktadır.

Genç Yedi Başak çalışmalarındaki ana hedef, gençlere din, dil, mezhep ve ırk ayrımı gözetmeksizin daima mağdur ve mazlumların yanında, adaletin ve iyiliğin hâkim olması için çalışma gayretinde olan donanımlı gençlerin yetişmesine katkı sağlamaktır.

Yedi Başak faaliyetlerinde gençlere önem vermektedir. Ortaöğretim öğrencileri, üniversiteliler, öğretmen ve velilerin teşvikiyle derneğimizin projelerine destek olmak için öğrenciler kendi imkânları ile birtakım çalışmalar gerçekleştirmeye çalışıyor. Gençlerin gönüllülük esasına göre yaptığı bu faaliyetlerin düzenli, planlı, programlı, devamlı hale gelmesi sağlamaktadır.

Bilgilendirici seminerler, konferanslar, kitap okuma etkinlikleri, film okumaları, manevi sohbetler, tarihi geziler, doğa kampları gibi çeşitli etkinlikleri kapsayan çalışmalarımız bulunmaktadır.

Kadın kolları çalışanları kendilerine iyiliği dert edinmiş gönüllü çalışanlardır. "Onlar, seve seve yiyeceği yoksula, yetime ve esire yedirirler" (İnsan Suresi 8.ayet) Ayeti şiarıyla insanlık için çalışan kadınlar ve gençlerden oluşan bir çalışma düsturumuz var. Yedi Başak Kadın Kolları maddi manevi hayatımızdaki statüleri kaldırma ve beraber birlik olabilmeyi kazandırır. Bireyselleşen ve yalnızlaşan bir dünyada yaşayan insanlar bu çalışmanın içinde başkası için koşturmanın yüreğine iyilikle dokunabilmenin tadına varacaktır.

Kadınlara yönelik çalışmalarımız özellikle yetim aileler üzerinden yapılıp, bizden insani yardım alan annelerimize aile-çocuk eğitimleri planlayıp bunu belli periyotlarla seminer halinde gerçekleştiriyoruz. Annelerimize bu tür eğitimler verirken çocuklarımızla da değerler eğitimi kapsamında "Kardeşlik Buluşması" adıyla bir araya geliyoruz. Bu buluşmalar onları  manevi anlamda eğitirken diğer yandan da sosyalleştirmekte , moral ve motivasyonlarını artırmaktadır. Kadın kolları olarak kurumsal anlamda işimizi daha profesyonelce yapmak adına eğitim alıyoruz ve bu eğitimlerimiz zaman zaman belli periyotlarla devam edecektir.

Genç Yedi başak-Kadın- olarak gençlerle Kardeşlik Buluşmalarını planlayıp koordinesini yürütürken ayrıca her ay kitap tahlili yaparak gençlerle kardeşlik bağımızı canlı tutarak bir araya geliyoruz.2019 yazında ilkini gerçekleştirdiğimiz İslam Coğrafyaları kampımız da genç kardeşlerimize yönelik bir eğitim programı uygulayıp İslam Ülkeleri hakkında daha bilinmeyen yönlerle ülkeleri incelemeyi amaçladık. Bunu her yaz yapmayı hedeflemiş bulunmaktayız.

Liselerdeki gönüllü ekiplerimiz, eğitici çalışmalar, sosyal-kültürel faaliyetler ve sosyal sorumluluk projeleri yürütüyor. Liseli gönüllülerimiz kaynaşma kamplarında bir araya gelerek hem eğitici hem de sosyal-kültürel anlamda birçok faaliyet gerçekleştirmektedir.

Derneğimizin 9 bölgede temsilciliği bulunmaktadır.

Temsilciliklerimizin bulunduğu bölgeler; İstanbul, Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Batman, Kızıltepe, Siverek, Kurtalan.

Dernek merkezimiz ise Gaziantepte bulunmaktadır

Yedi Başak Kadın Kolları’na dil, ırk, yaş gözetmeksizin üretmeyi seven, aktif, kendini iyi ifade edebilen, gelişmeye açık, derdi insanlık olan her kadın katılabilir. Çünkü bir toplumun düzelmesi ve kalkınmasında kadın çok önemli bir yerde durmaktadır. Bizde bu şuurla insani çalışmalarda kadınların da olması gerektiğini düşünerek her kadını bu alanda gönüllü olmaya davet ediyoruz.

<p>Yardım Kuruluşu<b> Yedi Başak İnsani Yardım Derneği </b>2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 7. maddesi uyarınca T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından verilen 14/09/2020 tarih ve 23280 sayılı Olur’ları ile Yardım Toplama iznine sahiptir. 2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 16. Maddesi gereğince T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü birimlerince denetlenmektedir.</p><p>5520 sayılı kurumlar vergisi kanununa göre derneğimiz kurumlar vergisi mükellefleri arasında yer almamaktadır. Online Bağış sayfamızdan yapmış olduğunuz bağışlardan vergi ve banka kesintisi alınmamaktadır. Yaptığınız bağışın tamamı derneğimize ulaşmaktadır.</p><div><br></div>