ACİL YARDIM > Gazze bebek maması

Gazze bebek maması

Gazzeli çocuklar açlığa yenik düşüyor. Desteklerinizle Gazzeli çocuklara Bebek maması ulaştırıyoruz.

...

Derneğimiz,insanların en çok yardıma ihtiyacı olan olağanüstü zamanlarda başta acil gıda yardımı, giyecek, temiz içme suyu, kadın ve çocuklar için hijyen paketleri, yatak ve battaniye temin etmeyi, güvenli bölgeler için çadır, prefabrik barınak ve kamplar kurmayı, mazlum ve mağdurların en zor ve en yardıma ihtiyaçları olan zamanlarda onlara destek olmayı vazife edinerek çalışıyoruz.

Son Saldırılar ve Acil Yardım İhtiyacı

İsrail ordusu Gazze'ye yönelik tekrar bombardıman başlattı. Birçok ülke bu saldırıları görmezden gelirken, Gazze'deki yaşam alanları, mülteci kampları, hastaneler ve sivil halk hedef alınmaya devam ediyor. 7 Ekim'den bu yana 11 binden fazla insan hayatını kaybetti, binlerce ev yıkıldı ve 1.5 milyondan fazla kişi yaşadığı yerleri terk etmek zorunda kaldı.

Gazze, zaten abluka altında tutulan bir açık hava hapishanesi konumunda. Şehirde temel ihtiyaçlar karşılanamıyor, hastaneler çalışamıyor ve milyonlarca insan elektrik ve internet bağlantısından mahrum bırakılıyor.

Gazze Filistin Acil Yardımına Destek Olun, İnsanlık İçin Bir Umudu Paylaşın!

Sizleri de Gazze'deki mağdurlara yardım etmeye ve bağışlarınızla destek olmaya davet ediyoruz.

Tüm GSM operatörleri üzerinden "ACİL" yazıp 3157'ye SMS göndererek 15₺ bağışta bulunabilirsiniz. 

Banka yoluyla bağış yapmak için aşağıdaki hesap numaralarını kullanabilirsiniz: Açıklamaya '' ÇADIR '' veya '' UN Desteği '' Yazıp  

 • Türk Lirası Hesabı 

 • Hesap Adı: Yedi Başak İnsani Yardım Derneği 

 • Swift No: ZKBATRIS 

 • Hesap No: 159591-01 

 • IBAN No: TR14 0020 9000 0015 9591 0000 01 

 • USD Hesabı 

 • Hesap No: 159591-02 

 • IBAN No: TR84 0020 9000 0015 9591 0000 02 

 • EURO Hesabı 

 • Hesap No: 159591-03 

 • IBAN No: TR57 0020 9000 0015 9591 0000 03 

 

Yedi Başak İnsani Yardım DerneğiGazze'deki zorlu koşullara rağmen sınırlı imkanlarla yardım çalışmalarını sürdürüyor. Ancak, daha fazla yardıma ihtiyaç duyuluyor. Hastanelerin, okulların ve yaşam alanlarının bombalanması, sivillerin zarar görmesine neden oluyor ve temel ihtiyaçlar gün geçtikçe artıyor.

İsrail tarafından Gazze'ye uygulanan abluka, zaten kısıtlı olan elektrik ve internet erişimini daha da sınırlayarak insanların temel ihtiyaçlara ulaşmasını engelliyor. Bu acil durumda, Gazze'ye insani yardım ulaştırma çabalarımızı şu şekilde sürdürüyoruz:

1. Gazze İçindeki Kaynaklarla Yardım: Gazze içindeki kaynakları kullanarak, insani yardımları kardeşlerimize hızlı bir şekilde ulaştırıyoruz. Bu, acil müdahale gerektiren durumlarda hayati bir kaynaktır.

2.Türkiye’den Yardım Gemileri Ve Uçak İle Gönderilen: İçişleri Bakanlığı ve AFAD koordinasyonunda Türkiye'den gönderilen yardım gemileri ile ve uçaklarla Gazze'ye girdirilmek üzere yardımlarımızı ulaştırdık. 

3. Mısır Üzerinden Yardım Temini: Mısır üzerinden yardım malzemelerini temin ederek, Mısır Kızılayı aracılığıyla Gazze'ye ulaştırma çabalarını sürdürüyoruz.

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği olarak, bağışlarınızın Gazze'deki kardeşlerimize ulaşması için özenle çalışıyor ve her aşamada şeffaf ve hesap verebilir olmayı önemsiyoruz.

<p>Yardım Kuruluşu<b> Yedi Başak İnsani Yardım Derneği </b>2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 7. maddesi uyarınca T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından verilen 14/09/2020 tarih ve 23280 sayılı Olur’ları ile Yardım Toplama iznine sahiptir. 2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 16. Maddesi gereğince T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü birimlerince denetlenmektedir.</p><p>5520 sayılı kurumlar vergisi kanununa göre derneğimiz kurumlar vergisi mükellefleri arasında yer almamaktadır. Online Bağış sayfamızdan yapmış olduğunuz bağışlardan vergi ve banka kesintisi alınmamaktadır. Yaptığınız bağışın tamamı derneğimize ulaşmaktadır.</p><div><br></div>