KIŞ YARDIMI

Acil Yardım, Kış Yardımları ve Deprem Bölgesi Yardım: Sıcaklığınızı Paylaşın

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği, sadece kış mevsiminde değil, aynı zamanda depremden etkilenen bölgelerdeki konteyner kentlerde de etkili yardımlarını sürdürmeye devam ediyor. Dernek, "Soğuk Hava, Sıcak Yuva" ilkesini benimseyerek, acil yardım ihtiyacı olan bölgelerde kış yardımlarını etkin bir şekilde ulaştırmak için kararlılıkla çalışmaktadır.

Türkiye, Suriye ve Gazze gibi bölgelerde, kışın zorlu koşullarıyla başa çıkmakta güçlük çeken insanlara destek olmak amacıyla kapsamlı bir kış yardımları programını sürdürmektedir. Bu program, sadece sıcak giysiler ve battaniyeler sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda soba ve yakacak yardımlarıyla da soğuk kış günlerinde ihtiyaç sahiplerinin yanında olmayı hedeflemektedir.

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği, acil durumları ön planda tutarak, depremzedelerin ve kışın zor şartlarda yaşayanların temel ihtiyaçlarını karşılamak adına sahadaki çalışmalarını artırarak sürdürmektedir. Bu bağlamda, Türkiye'den Suriye'ye ve Gazze'ye kadar uzanan geniş coğrafyada, kış yardımları aracılığıyla insanlara umut ve dayanışma sunmayı amaçlamaktadır.

Kış Yardımları: Eller ve Yürekler Sıcak Kalsın

Her yıl kış mevsimiyle birlikte, maddi sıkıntılar nedeniyle ısınma sorunu yaşayan ailelere destek olmak amacıyla projelerini hayata geçiren dernek, bu yıl da içinde bulunduğumuz acil durumu göz önünde bulundurarak kış yardımlarını genişletiyor.

Depremlerin ardından kurulan konteyner kentlerde yaşayan ailelere yönelik yapılan kış yardımları, soğuk kış günlerinde sıcaklık ve umut sunmayı hedefliyor. Bu kapsamda, mont, bot, atkı, bere, eldiven ve kışlık giyim malzemeleri içeren yardım paketleri ile birlikte soba ve kömür desteği sağlanarak, bu ailelerin kış şartlarına daha iyi hazırlanmalarına katkıda bulunuluyor.

Deprem Bölgesi Yardımı: Acil Durumlarda Yanınızdayız

Ülkemizde ve dünyanın farklı bölgelerinde meydana gelen depremler, birçok insanı evsiz bırakmakta ve acil yardıma ihtiyaç duyulmaktadır. Yedi Başak İnsani Yardım Derneği, depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak için hızlı ve etkili bir şekilde hareket ederek, konteyner kentlerde yaşayan vatandaşlara yönelik kış yardımlarını da içeren desteklerini sürdürmektedir.

2022 - 2023 Yılında Neler Yaptık: Kış Üşütür, İyilik Isıtır.

Kış gelmeden siz gelin, minik eller soğuktan titremesin. İlkesiyle Yedi Başak İnsani Yardım Derneği olarak gerçekleştirdiğimiz yardımları sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz. İşte, 2022-2023 yılı boyunca yaptığımız yardımlara dair öne çıkan anlar ve etkinlikler:Nasıl Destek Olabilirsiniz?

Bu anlamlı projeye katılmak ve sıcaklığınızı paylaşmak için siz de destek olabilirsiniz. Kış aylarında yardıma ihtiyaç duyan ailelere umut olmak için www.yedibasak.org.tr adresinden veya KIŞ yazıp 3157'ye SMS göndererek 15 TL bağışta bulunabilirsiniz. Dernek yetkilileri ile iletişime geçmek için 0 553 886 7777 numaralı telefonu arayarak daha fazla bilgi alabilir ve siz de bu önemli projeye destek olabilirsiniz.

Soğuk Hava, Sıcak Yuva" ilkesiyle, birlikte daha güçlüyüz!

...
Kışlık Kıyafet

Geleceğin mirası çocuklarımız hep gülsün, soğuk havalarda sıcacık bir monta sahip olabilsin diye onlara destek olmak için siz de bağış yapmak ister misiniz?

...
Kışlık Kömür

Her kış ayında derneğimize müracaat eden ve bizim tespit ettiğimiz yardıma muhtaç vatandaşlarımızın kış boyunca ücretsiz kışlık kömür ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

...
Yemek İkramı

 Zekatınızla yetim çocuklara, ihtiyaç sahiplerine, medreselerde eğitim gören öğrencilerimize yemek ikramında bulunabilirsiniz.

...
Genel Bağış (Serbest)

Bugüne kadar birçok yardım projesi gerçekleştiren Yedi Başak İnsanı Yardım Derneği’ne serbest bağışta bulunarak ihtiyaç olan bölgelerde insani yardım projeleri uygulanmasına katkı sunabilirsiniz.

...
Sadaka

Allah’ın kulları arasında kardeşliği, birlik ve beraberliği arttıran sadakanızı derneğimize bağışlayarak acil yardıma ihtiyacı olan, yetim, fakir ailelere ulaştırabilirsiniz.

...
Kardeş Aile

Yardıma muhtaç ailelere kıyafet, eşya, gıda ya da eğitim gibi her türlü ihtiyaçlarını giderebilir, para yardımı yapabilirsiniz. 

...
Türkiye Deprem Yardım Kampanyası

Deprem bölgesinde bulunan kardeşlerimizin ihtiyaçlarını karşılamak adına Acil Yardım Kampanyası başlatmış bulunmaktayız. Siz de bağışta bulunarak bölgeye yardımlarınızı ulaştırabilirsiniz.

...
Depremzede Çocuklarımıza Oyuncak Kampanyası

Depremzede çocuklarımızın yüzünü biraz da olsun güldürebilmek için oyuncak dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Siz de bütçenize uygun miktarda bağışta bulunarak kampanyamıza destek verebilirsiniz.

...
Libya Acil Yardım

Dost ve Kardeş ülke Libya da yaşanan sel felaketinden etkilenen kardeşlerimize acil yardım ulaştırıyoruz.

...
GAZZE ACİL YARDIM

Gazze'de yaşayan mazlumlar için yürüttüğümüz acil yardım projelerimize dilediğiniz miktarda bağışlarınızla destek olabilirsiniz.

...
Bebek Maması

Yetersiz beslenmeden dolayı ölümü bekleyen çocukların hayatta tutunmalarına yardımcı olabilirsiniz.

...
Briket Ev Projesi

Gelin hep birlikte yardım bekleyen savaş mağduru yüz binlerce mazlum insanların yaralarını sararak daha güzel bir gelecek sunalım.

...
Balıkçı Teknesi

Nijer'de yoksul ve yetim ailelere geçim kaynağı sağlamak için destek olabilirsiniz.

...
Camii-Mescit Destekleme

Kalıcı Eserler ile zor şartlar altında yaşayan insanların hayatına destek olabilirsiniz

...
Kuran Kursu

Kuran Kursu projesi ile elverişsiz şartlarda ilim öğrenen talebelerin, daha güzel ortamlarda okumalarına vesile olabilirsiniz.

...
Park

İdlip’te savaşın yetim bıraktığı çocukları için park inşaa ediyoruz. Dilediğiniz miktarda bağışta bulunabilirsiniz.

KATARAKT

...
Sünnet (Serbest)

Afrika ve Asya'da sünnet olmayı bekleyen çocuklara dilediğiniz miktarda bağışta bulunabilirisiniz.

...
Sünnet Ameliyatı

Afrika ve Asya'da sünnet olmayı bekleyen çocukların sağlıklı bir yaşam sürmelerine vesile olabilirsiniz.

...
Katarakt Ameliyatı

Bağışlarınız ile 15 dakikalık bir ameliyat ile katarakt hastalarının karanlıklarına ışık olabilirsiniz.

...
Katarakt (Serbest)

Katarakt hastalarına dilediğiniz miktarda bağışta bulunarak karanlıklarına ışık olabilirsiniz....
Yetim Destekleme (Serbest)

Yetimlere dilediğiniz miktarda bağışta bulunarak tebessümlerine vesile olabilirisiniz.

...
Yetim Sosyal Etkinlik

Yetimlerin güzel vakit geçirmelerine destek olabilirsiniz.

...
Yetim Giydirme

Bir elbise hediye ederek ihtiyaç sahibi yetim ailelerin tebessümüne vesile olabilirsiniz.

...
Yetim Hamiliği (12 Ay)

Sizlerde yetim kardeşlerimizin 12 ay boyunca tüm ihtiyaçlarına destek olabilirsiniz.

...
Uganda Su Kuyusu

Uganda'da Su kuyusu açtırarak ihtiyacı olan insanların yaşam umutlarının yeşermesine vesile olabilirsiniz.

...
Bangladeş Su Kuyusu

Bangladeş'te Su kuyusu açtırarak ihtiyacı olan insanların yaşam umutlarının yeşermesine vesile olabilirsiniz.

...
Su Kuyusu (Genel)

Afrika ve Asya’da yaşayan insanları temiz suya kavuşturmak için sizde bir su kuyusunun maliyetini karşılayabilir ya da daha küçük yardımlarla ortak su kuyusu açılmasına destek olabilirsiniz.

...
Afganistan Su Kuyusu

Afganistan'da Su kuyusu açtırarak ihtiyacı olan insanların yaşam umutlarının yeşermesine vesile olabilirsiniz.

...
Çad Su Kuyusu

Çad'ta Su kuyusu açtırarak ihtiyacı olan insanların yaşam umutlarının yeşermesine vesile olabilirsiniz.

...
Somali Su Kuyusu

Somali'de Su kuyusu açtırarak ihtiyacı olan insanların yaşam umutlarının yeşermesine vesile olabilirsiniz.

...
Zekat

Derneğimize verdiğiniz zekat bağışlarınız yıl boyunca ülkemizde ve dünyanın farklı noktalarında, asgari geçim düzeyinin altında olanlara, ihtiyaç sahiplerine, kronik hastalar, mülteciler, afetzedeler, evsizler, yetim ve öksüzlere ulaştırılır.

...
Fitre

Ülkemizin geçtiği bu zor günlerde ihtiyaç sahibi ailelerin yaralarını sarmak için siz de Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen fitre miktarı 70 TL veya daha fazla miktarda bağış yapabilirsiniz.

<p>Yardım Kuruluşu<b> Yedi Başak İnsani Yardım Derneği </b>2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 7. maddesi uyarınca T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından verilen 14/09/2020 tarih ve 23280 sayılı Olur’ları ile Yardım Toplama iznine sahiptir. 2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 16. Maddesi gereğince T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü birimlerince denetlenmektedir.</p><p>5520 sayılı kurumlar vergisi kanununa göre derneğimiz kurumlar vergisi mükellefleri arasında yer almamaktadır. Online Bağış sayfamızdan yapmış olduğunuz bağışlardan vergi ve banka kesintisi alınmamaktadır. Yaptığınız bağışın tamamı derneğimize ulaşmaktadır.</p><div><br></div>