YETİM > Yetim Hamiliği (12 Ay)

Yetim Hamiliği (12 Ay)

Sizlerde yetim kardeşlerimizin 12 ay boyunca tüm ihtiyaçlarına destek olabilirsiniz.

...

Yetim çocuğumuzun temel ihtiyaçları olan eğitim, sağlık, gıda ve giyim alanındaki gereksinimleri bir nebze de olsa karşılanıyor.

Bir yetim için aylık sponsorluk bedeli 250 liradır. Bir yetime desteğe başlandığında en az 1 sene boyunca bu desteğin devam etmesi talep ediyoruz. Ancak düzenli olarak bir yetimin bakımını üstlenmeyip yaptığı yardımların tüm yetim çalışmaları için kullanılmasını isteyen bağışçılarımız Yetim Yardım Havuzu’na imkânları ölçüsünde diledikleri miktarda bağışta bulunabilirler. Yetimler için bağışta bulunmak için tıklayınız.

Yetim Hamilik linkine tıklayarak formu doldurabilirsiniz. Başvuru formunu doldurduktan sonra ilk 250 liralık bağışınızı yatırarak bir yetime hamisi olabilirsiniz.

Bölgelerdeki dağıtım şartlarından dolayı gönderim pek mümkün olmuyor fakat derneğimiz  yetim destekleme havuzundan(fon) yetimler için belli dönemlerde toplu gönderim yapabiliyor. Dilerseniz yetim destekleme havuzuna bağış yapabilirsiniz.

Evet dilediğiniz zaman farklı ülke ve bölgeden yetim seçebilir veya sayısını artırabilirsiniz. Detaylı bilgi için 552 778 59 77 numaralı kurumsal hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği destek kapsamına aldığı yetim çocuk; Türkiye'de ve dünyada savaş, işgal, doğal afet, kronik yoksulluk, hastalık, kaza gibi sebeplerle babasını veya anne-babasını kaybetmiş olan, bir yakını yanında veya yetimhanede barınan çocuktur.

<p>Yardım Kuruluşu<b> Yedi Başak İnsani Yardım Derneği </b>2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 7. maddesi uyarınca T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından verilen 14/09/2020 tarih ve 23280 sayılı Olur’ları ile Yardım Toplama iznine sahiptir. 2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 16. Maddesi gereğince T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü birimlerince denetlenmektedir.</p><p>5520 sayılı kurumlar vergisi kanununa göre derneğimiz kurumlar vergisi mükellefleri arasında yer almamaktadır. Online Bağış sayfamızdan yapmış olduğunuz bağışlardan vergi ve banka kesintisi alınmamaktadır. Yaptığınız bağışın tamamı derneğimize ulaşmaktadır.</p><div><br></div>