Deprem Bölgelerinde Yardım Çalışmaları Sürüyor

12-03-2023
PAYLAŞ:
...

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve toplamda on ilimizi etkileyen depremde yardım çalışmaları hız kesmeden sürüyor. İl ve ilçe temsilcilerimiz bölgelere giderek hem çadırda kalan, hem şehrini terk etmek zorunda kalan, hem de ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardımlarını sürdürüyor.

Yedi Başak Siverek Temsilciliğimizin de içinde yer aldığı Deprem Yardımlaşma Platformu ile Adıyaman’da hayır kuruluşlarına gıda ve su desteğinde bulundu. Temsilcilerimiz aynı zamanda bölgedeki çocuklara salıncak, top gibi oyuncaklar getirerek bir nebze de olsa yaraları sarabilmek için onlarla birlikte vakit geçirdi.

Aynı zamanda en çok yıkımın yaşandığı iki bölgeden biri olan ve binlerce depremzede vatandaşın kaldığı Kahramanmaraş ilçesinde, Gaziantep’in en çok etkilenen bölgelerinden Depremzede Nurdağı ve İslahiye’de bölgelerinde depremzede çocuklar için pamuk şeker etkinliği düzenlendi. Çocukların pamuk şeker yapımına ilgisi ve yerken ki mutlulukları görülmeye değerdi. Yine Nurdağı ilçesinde depremzede kardeşlerimizin ayakkabı, eşofman altı, iç çamaşırı ihtiyaçları karşılandı.

Derneğimiz Gaziantep şehir merkezinde de depremden etkilenen vatandaşlarımızı yalnız bırakmadı. Şehitkamil ilçesinde depremzede kardeşlerimiz ve kayıtlı ihtiyaç sahipleri için gıda kolisi dağıtıldı.

Depremden en çok etkilenen ikinci ilimiz Hatay'ın Defne ilçesinde ise depremzede vatandaşlarımıza 2500 kişilik yemek dağıtımı yapıldı. Şehirdeki on ilin tamamına dağılan temsilcilerimiz Şanlıurfa’daki kardeşlerimizi de yalnız bırakmadı. Bölgedeki depremzedelerin bebek bezi ve mama ihtiyaçları derneğimiz tarafından karşılandı.

Tüm bunların yanında Yedi Başak Yardım Derneği olarak depremin ilk anından bu yana ulaştırdığımız yardımlar TVnet ekranlarında yer buldu.

<p>Yardım Kuruluşu<b> Yedi Başak İnsani Yardım Derneği </b>2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 7. maddesi uyarınca T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından verilen 14/09/2020 tarih ve 23280 sayılı Olur’ları ile Yardım Toplama iznine sahiptir. 2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 16. Maddesi gereğince T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü birimlerince denetlenmektedir.</p><p>5520 sayılı kurumlar vergisi kanununa göre derneğimiz kurumlar vergisi mükellefleri arasında yer almamaktadır. Online Bağış sayfamızdan yapmış olduğunuz bağışlardan vergi ve banka kesintisi alınmamaktadır. Yaptığınız bağışın tamamı derneğimize ulaşmaktadır.</p><div><br></div>