İhtiyaç Sahibi 150 Aileye Solunum Cihazı

01-06-2020
PAYLAŞ:
...

Gaziantep’te ihtiyaç sahibi 150 aileye solunum cihazı verilmek amacıyla Gaziantep kaymakamlığı ve Yedi Başak Derneği arasında protokol imzalandı.

Gaziantep’te zatürre, astım ve kronik akciğer rahatsızlıkları nedeniyle solunum cihazına ihtiyaç duyan ve ekonomik sebeplerden bu cihazları alamayan 150 ailenin yardımına Yedi Başak İnsani Yardım Derneği yetişti. Şehitkamil Kaymakamlığı ile yapılan protokol kapsamında dernek yetkilileri tarafından temin edilen solunum cihazları, aile hekimlerinin tespit ettiği ailelere ulaştırılmak üzere Şehitkamil İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Dernek yetkilileri, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de korona virüs ile mücadelenin sürdüğü bu günlerde önemli solunum sıkıntısı yaşayan hastaları da unutmadıklarını ifade ederek, her dönemde mazlumlara destek olma gayretinde bulunduklarını söyledi.

Kaynak: Sabah

<p>Yardım Kuruluşu<b> Yedi Başak İnsani Yardım Derneği </b>2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 7. maddesi uyarınca T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından verilen 14/09/2020 tarih ve 23280 sayılı Olur’ları ile Yardım Toplama iznine sahiptir. 2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 16. Maddesi gereğince T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü birimlerince denetlenmektedir.</p><p>5520 sayılı kurumlar vergisi kanununa göre derneğimiz kurumlar vergisi mükellefleri arasında yer almamaktadır. Online Bağış sayfamızdan yapmış olduğunuz bağışlardan vergi ve banka kesintisi alınmamaktadır. Yaptığınız bağışın tamamı derneğimize ulaşmaktadır.</p><div><br></div>