Yedi Başak olarak muhtaç Yemen halkına gıda desteğimiz sürüyor

05-09-2023
PAYLAŞ:
...

BM Mülteciler Yüksek Komiserliği raporlarına göre, iç savaştan dolayı Yemen halkının yüzde 73'ü (yaklaşık 23,4 milyon) insani yardıma muhtaç hale geldi; 4,3 milyon kişi yerinden edildi.
BM Dünya Gıda Programı'nın (WFP) sitesinden yapılan yazılı açıklamada, Yemen'deki operasyonlar için gerekli finansmanın bulunmasından eylül ayı itibari ile gıda yardımlarını azaltacaklarını bildirdi. Ülkenin kuzeyinde yaklaşık 3 milyon, güneyinde ise 1,4 milyon kişinin gıda yardımlarının azaltılması kararından etkileneceği aktarıldı.
Yedi Başak olarak Yemen halkının yanında olmaya devam ediyoruz. Sizi de bu gıda seferberliğine davet ediyoruz. Çünkü iyilik daimi gündemimiz.

<p>Yardım Kuruluşu<b> Yedi Başak İnsani Yardım Derneği </b>2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 7. maddesi uyarınca T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından verilen 14/09/2020 tarih ve 23280 sayılı Olur’ları ile Yardım Toplama iznine sahiptir. 2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 16. Maddesi gereğince T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü birimlerince denetlenmektedir.</p><p>5520 sayılı kurumlar vergisi kanununa göre derneğimiz kurumlar vergisi mükellefleri arasında yer almamaktadır. Online Bağış sayfamızdan yapmış olduğunuz bağışlardan vergi ve banka kesintisi alınmamaktadır. Yaptığınız bağışın tamamı derneğimize ulaşmaktadır.</p><div><br></div>