Yemenli Öğretmen

PAYLAŞ:
...

Yemenin Taiz Bölgesinde Yemenli öğretmen Adil SERCİ’nin evi önde 700 yakın öğrenci sıralar oluşturarak eve geçip eğitim almak için sabırsızlanıyorlar.

Adil SERCİ ‘’Yemendeki iç çatışmalar sonucu okullar kapanınca çocuklarımın okula gönderecek fırsat bulamadım. Ve inşaat halinde ve bir türlü tamamlamadığım evimi okula çevirmeye karar verdim. İlk yılda yaşları 15-16 aralığında 500 erkek-kız öğrencinin kaydını aldık.’’ dedi.

Sosyal sorumluluk şuuruyla başlatılan bu eğitim kampanyasına okulların hizmet sunmadığından çalışamayan çevredeki öğretmenlerde gönüllü olarak bu kampanya destek verdiler.

Okulların zorunlu olarak kapanması sonucu eğitimlerine devam etmek isteyen öğrenciler içinde yaşadıkları zorluklara rağmen hayallerin peşinde gitmektedirler.
Evin kapasitesinden fazla öğrenciye hizmet ettiği için öğrenciler masa ve sıraların olmamasından dolayı yerde eğitimlerini almaktadır.
Zor şartlarda çocukları eğitim sunan bu ev, daha kaliteli eğitim sunmak için gerekli eğitim araç gereç temini için öğretmenler yardım çağrısında bulunuyor.

<p>Yardım Kuruluşu<b> Yedi Başak İnsani Yardım Derneği </b>2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 7. maddesi uyarınca T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından verilen 14/09/2020 tarih ve 23280 sayılı Olur’ları ile Yardım Toplama iznine sahiptir. 2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 16. Maddesi gereğince T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü birimlerince denetlenmektedir.</p><p>5520 sayılı kurumlar vergisi kanununa göre derneğimiz kurumlar vergisi mükellefleri arasında yer almamaktadır. Online Bağış sayfamızdan yapmış olduğunuz bağışlardan vergi ve banka kesintisi alınmamaktadır. Yaptığınız bağışın tamamı derneğimize ulaşmaktadır.</p><div><br></div>