Yedi Başak İnsani Yardım Derneği’nden Gazze’ye acil yardım

25-11-2023
PAYLAŞ:
...

Uzun yıllardır Gazze içerisindeki çalışmalarını sürdüren Yedi Başak İnsani Yardım Derneği, 7 Kasım’dan sonra sivillere ulaştırdığı yardımları arttırarak devam ettiriyor. Yedi Başak, Gazze içerisindeki mevcut stokları kullanarak yaralılara ve evinden edilmiş mazlum insanlara destek olmaya devam ediyor. Gıda kolisi, sıcak yemek, medikal malzeme, hijyen paketi, hastanelere ve ambulanslara yakıt ve yaralılara nakit desteği ulaştırıyor.


Yedi Başak İnsani Yardım Derneği’nden Gazze’ye acil yardım


“ İsrail 48 gündür Filistin’de kardeşlerimizi katlediyor”


AFAD koordinesinde Mersin Limanı’ndan kalkacak ‘Gazze İçin İyilik Gemisi’ne de destek olan Yedi Başak İnsani Yardım Derneği bir TIR yardımı Gaziantep’ten Mersin limanına sevk etti. İyilik TIR’ının hareketi esnasında açıklamada bulunan Yedi Başak İnsani Yardım Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bulut, “İsrail 48 gündür Filistin’de kardeşlerimizi katlediyor. Okul, hastane, ambulans hedef gözetmeksizin bombalıyor. Vurulan binalarda çocuklar, kadınlar, yaşlılar savunmasız masum insanlar ölüyor. Yedi Başak olarak bu zulme sessiz kalmadık, kalamayız. Yardımlarımızla ve dualarımızla kardeşlerimizin yanında olduk. AFAD koordinesinde Mersin’den kalkacak İyilik Gemisine bizde katkıda bulunuyoruz. Bugün gönderdiğimiz yardım tırı hijyen ürünleri, sağlık malzemeleri, konserve, helva, bisküvi, kek ve gıda paketlerinden oluşuyor. İyilik Gemisi için hazırlanan yardımlar, Gazze’de yerinden edilmiş sivillerin, mağdurlarının temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere bölgenin hassas durumu göz önüne alınarak titizlikle hazırlanmıştır. Bu zorlu süreçte bir nebze de olsun yaralı çocuklara umut olabilmek adına çalışmalılarımıza aralıksız devam ediyoruz. Vahşi bombardımanın yıkıcı etkileriyle başa çıkmaya çalışan Gazze halkına destek olmak isteyen değerli halkımız Acil yazıp 3157 ye kısa sms göndererek 15 TL bağışta bulunabilirler. Ayrıca www.yedibasak.org.tr adresinden de online bağışta bulunabilirler” dedi.


https://www.gaziantepgunes.com/haber/17996511/yedi-basak-insani-yardim-derneginden-gazzeye-acil-yardim

<p>Yardım Kuruluşu<b> Yedi Başak İnsani Yardım Derneği </b>2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 7. maddesi uyarınca T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından verilen 14/09/2020 tarih ve 23280 sayılı Olur’ları ile Yardım Toplama iznine sahiptir. 2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 16. Maddesi gereğince T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü birimlerince denetlenmektedir.</p><p>5520 sayılı kurumlar vergisi kanununa göre derneğimiz kurumlar vergisi mükellefleri arasında yer almamaktadır. Online Bağış sayfamızdan yapmış olduğunuz bağışlardan vergi ve banka kesintisi alınmamaktadır. Yaptığınız bağışın tamamı derneğimize ulaşmaktadır.</p><div><br></div>